צמחי מרפא סינים 

השימוש בצמחי מרפא  קיים משחר ההיסטוריה. תרבויות שונות ומגוונות השתמשו בצמחי מרפא, מהאינדיאנים בדרום אמריקה, המצרים באפריקה והסינים באסייה. לאורך כול הגלובוס תרבויות שונות ניצלו וחקרו את יכולות הריפוי של צמחי המרפא.

בסין העתיקה השימוש בצמחי מרפא נועד בעיקר בכדי לגרש שדים ורוחות, שעל פי האמונה היו משתלטות על האדם וגורמות לו לחלות. ככול שהתרבות הסינית התקדמה ולמדה על גוף האדם ומערכותיו, היא זנחה את תאוריית השדים ועברה לרפואה שהתבססה על חקר וידע שהצטבר. בשנת 200 לספירה בתקופת שושלת Han נמצאו ספרי רפואה שהכילו מידע על השפעת הצמחים ומרשמים של פורמולות.

רפואת הצמחים הסינית המסורתית מורכבת מ – 5,767 חומרים המופקים ממקורות צמחים, מינראלים ומן החי. השימוש בצמחי מרפא סינים החל ב 1000 לפני הספירה ובמהלך 3000 השנים האחרונות נוצרה מערכת חזקה ויציבה של רפואה. לאורך השנים האלו פותחו פרומולות רבות ויעילות של צמחי מרפא. הצמחים זמינים בצורה של תה, עשבי תיבול, צמחים, תמציות נוזליות, טבליות, כמוסות, גרגירים, קרמים, מלחים או בשר.   

צמחי מרפא ברפואה הסינית   

הרפואה הסינית עושה שימוש בצמחי מרפא ופורמולות צמחים, כדי לחזק את תפקוד האיברים ולתמוך בבריאות טובה. לכול צמח מרפא יש מטרה או תפקיד שנועד לעזור לגוף להשיג הרמוניה. בכדי שצמח ייכלל במכלול הצמחים של הרפואה הסינית, יש צורך לזהות כל אחד מחלקיו למטרת ריפוי שונה. הרפואה הסינית בודקת גם את תכונות הריפוי של המזונות באותו אופן. מזונות שונים נושאים אנרגיות שונות, היכולות לעבור ישירות לאיברים ספציפיים כדי לעזור להם להחלים.

שילוב מנצח 

הבנת הרכיבים של הצמחיים השונים והיכולת לחבר בין צמחים שונים, מעניקה למטפל אפשרות ליצור אפקט מרפא, החורג מההרכב הכימי והתכונות הפיזיקליות של צמחי המרפא בודדים. המטפל בוחר את הנוסחה הצמחית שתמציתה, או המבנה האנרגטי שלו מעורר את יכולת הריפוי של הגוף.

מהי נוסחת צמחים סיניים?

לעתים רחוקות נרשמים חומרים בודדים ברפואה הסינית המסורתית. לרוב ניתן מתכון מאוזן בקפידה של כמה צמחים שונים, המותאם במיוחד למצבו הבריאותי של כל אדם. כל צמח נבחר עבור פונקציות ספציפיות משלו. בנוסף, צמחי המרפא יכולים להעצים את החוזקות של שאר הצמחים בפורמולה, ולהפחית את תופעות הלוואי שלהם. שילוב החומרים בפורמולה יוצר חומר טיפולי חדש, שיכול לטפל בצורה יעילה יותר מאשר שימוש בחומר בודד.

מה ההבדל בין צמחי מרפא מערביים לצמחי מרפא סיניים ?

רפואת הצמחים המערביים נוטה להשתמש בצמח מרפא אחד או שניים לטיפול בסימפטום ספציפים, לעומתם בפורמולת צמחי מרפא סינית יש עד 20 צמחים שונים. הצמחים נבחרים לייצר עבודה סינרגטית לטיפול כולל באדם. בעזרת מערכת האבחון של הרפואה הסינית, ניתן להעריך את מצבם הבריאותי של אנשים, בגוף ונפש ולטפל בשורש הבעיה יחד עם טיפול בסיפטום.

בטיחות של צמחי המרפא הסינים .

אחת התכונות הטובות של צמחי המרפא הסיניים היא רמת הסיכון הנמוך למטופלים. ומיעוט של תופעות לוואי. ברפואת הצמחים הסינים משתמשים בכל מרכיבי הצמח, כולל התאית. הצמח מאוזן לחלוטין, ולכן הוא בעל תופעות לוואי מינימליות. תגובת הלוואי הנפוצה ביותר היא הפרעה קלה במערכת העיכול. ע"י שינוי הפורמולה ואו הוספה של צמחים מחזקי מערכת העיכול, ניתן להפחית את תופעות הלוואי הללו. במידה ויש תופעות לוואי מומלץ להפסיק לקחת את פורמולת צמחי המרפא ולהתייעץ עם המטפל.

בחירת צמחי מרפא איכותיים

בכדי לוודא שצמחי המרפא הסינים הם בעלי איכות והבטיחות הגבהה ביותר, השתמשו רק בצמחי מרפא המאושרים ע"י משרד הבריאות, אל תשמשו בחומרים המופקים מחיות נכחדות ומצמחים מוגנים.  

התפתחויות מודרניות

תחומי מדע מערביים שונים ערכו מחקרים על מנת ללמוד כיצד פועלת הרפואה הסינית, אולם קשה להשתמש במדד מערבי למדידת הרפואה הסינית. מחקרים רבים על וצמחי מרפא ודיקור סיני מנסים להוכיח מודל שיכול להקל ולהפחית כאבים ולשפר מצבים של חולי. מחקרים אלו מתעלמים מהתובנה והחוויה העמוקה יותר של הרפואה הסינית, שלגוף האדם יש כוח ריפוי בלתי מוגבל וכי האנרגיות המשלימות של בריאות ומחלות משקפות את עקרון הייאנג בגוף האדם.

שלחו הודעה