כאבי גב תחתון רפואה סינית

הקלה על כאבי גב בעזרת דיקור

הנה שוב, אותה תחושה כואבת ומרגיזה שאתם מרגישים בגב התחתון בכל פעם שאתם מבצעים פיתול, כיפוף, או תנועה הקשורה לפעילות היום יומית.

 האם כדאי או  צריך לקחת משכך כאבים נוסף כדי להתמודד עם אי הנוחות, או שאתם רוצים להישאר צלולים ומפוקסים בשאר היום?

 עבור כמעט 8 מכל 10 האנשים כאבי גב תחתון זה עניין יום יומי.

כאבי גב תחתון כרוניים הם תוצאה של מספר גורמים, כאשר העיקריים שבהם הם: אורח חיים עמוס, חוסר פעילות גופנית וישיבה לקוייה במשך שעות רבות.

משך הזמן שאנשים בחברה המערבית מבלים בישיבה מאחורי שולחן העבודה, או מול הטלוויזיה על הספה הוא ארוך.

חוסר איזון בשרירים מתרחש כאשר קבוצות שרירים (כמו המסטרינגס שלך, וארבע ראשי) נשארים במצב שאינו טבעי לפרקי זמן ממושכים.

מצבו הטבעי של הגוף הוא להיות זקוף לחלוטין או בתנועה, כשזרועותיך לצדך וכפות הידיים פונות קדימה. תוך שמירה על תנוחת ישיבה אנו יכולים לראות שהחלק האחורי של הירכיים, המסטרינגס שלך, נמתח ואילו  הירכיים, נמצאים במצב מכופף או דחוס.

עם הזמן מתיחה ודחיסה זו של שרירי הרגליים מתחילה לשנות את צורתם הטבעית של השרירים. חשוב לציין, כי פעילות גופנית קבועה גורמת לגוף להשאר מאוזן.

חוסר פעילות גופנית ואורח חיים שמאלץ אותנו לשבת במשך פרקי זמן ארוכים של היום, גורם לתופעות  של כאבי גב תחתון כרוניים.

כאשר כאבי הגב הופכים לבלתי נסבלים – וטיפולים כמו פיזיותרפיה, תרופות אנטי דלקתיות אינם עובדים – אנשים רבים פונים לדיקור.

כיצד פועל דיקור סיני?

דיקור סיני כרוך בהחדרת מחטים דקיקות לנקודות דיקור  בגוף שנמצאות על מסלולי אנרגטים שנקראים מרידיאנים כדי להשיג משהו שהסינים מכנים צ'י.

כדי להבין מה זה צ'י וכיצד הוא זורם בגוף, חישבו על הגוף כעל נהר זורם. כאשר מתח או כאב מופיע בגוף, זה כמו להקים סכר ולחסום את זרימת המים.

הנחת היסוד הבסיסית של הרפואה הסינית היא שעל ידי החדרת מחטים זעירות לאורך המרידיאנים של הגוף, אתה יכול להחזיר את זרימת האנרגיה לגוף.

כיום הדיקור – שנחשב לפרקטיקה ברפואה אלטרנטיבית – משתלב יותר ברפואה המסורתית. למעשה, פוליסות ביטוח רבות מכסות כיום דיקור עבור מצבים בריאותיים שונים, כולל כאבי גב כרוניים.

כמה סיבות לנסות דיקור לכאבי גב

בכל שנה עוברים כ -3 מיליון אנשים דיקור סיני. לעיתים הדיקור לבדו מספיק כדי להתמודד עם כאבי גב – לעתים קרובות יותר הוא משמש בשילוב עם טיפולים אחרים שאינם תרופתיים כמו פעילות גופנית, עיסוי או פיזיותרפיה.

אלו הם 7 סיבות שכדאי לכם לנסות דיקור סיני לכאבי גב :

1- דיקור סיני עשוי להיות טוב יותר מתרופות אנטי דלקתיות שאינן סטרואידיות בכל מה שקשור לטיפול בכאבי גב תחתון, כך עולה מסקירת 2013 בכתב העת The Clinical Journal of Pain.

2-בסקירה בכתב העת של התאחדות הרפואה האמריקאית ב -2012 נמצא כי דיקור סיני הוא משכך כאבים יעיל לכאבי גב וצוואר, דלקת מפרקים ניוונית ודיקור סיני לכאב ראש כרונים.

3- מחקר משנת 2008 בכתב העת Spine מצא הוכחות חזקות לכך, שהדיקור פועל בטווח הקצר להקלה על כאבי גב תחתון, במיוחד כאשר משתמשים בהם לצד אפשרויות טיפול סטנדרטיות.

4- מחקרים מצביעים גם על כך שדיקור סיני עשוי להיות יעיל למספר מצבים הקשורים לכאבי גב, כולל:

דיכאון: דיכאון וכאבי גב נוטים ללכת יד ביד. במחקר, לטיפול אלקטרואקופונקטורה (מחטי דיקור המספקות זרם חשמלי קל) היו יתרונות מסוימים על פני פלואוקסטין (פרוזאק) לטיפול בדיכאון. למחקר לחץ כאן 

5-  מתח וחרדה: מחקרים בבני אדם מציעים כי דיקור סיני לחרדות  מוריד חרדה, בעוד שמחקרים על בעלי חיים מראים שהוא מאזן הורמונים – כולל אלה התורמים לסטרס. לקריאת המחקר לחץ כאן 

6-  שיפור בזרימת הדם : מחקר שפורסם בשנת 2012 הראה ששניות לאחר הכנסת מחטי הדיקור עולה זרימת הדם בגוף.

לקריאת המחקר לחתו כאן 

7- שינה משופרת : סקירה של מחקרי שינה מצביעה על כך שדיקור לבד עוזר בשיפור השינה – והדיקור טוב כמו תרופות שינה שנקבעו לשיפור השינה.

שמי אורן זיו ואני מטפל ברפואה סינית דיקור יפני ודיקור בלייזר כבר למעלה מ 20 שנה. 

לאורך השנים טיפלתי במאות אנשים שסבלו מכאבי גב תחתון.
הדיקור כפי שמראים מחקרים רבים וגם מהנסיון הקליני שלי הוא טיפול  יעיל להפחתת כאבי גב תחתון.

שלחו הודעה