השליש שלישי של ההריון

דיקור סיני בהריון

כיצד דיקור סיני יכול לעזור לתופעות שמאפינות את השליש השלישי להריון

השליש השלישי של ההריון יכול להיות קשה ומאתגר. את כבר עייפה וקשה לך לישון ולזוז, הבשורות הטובות ה שבקרוב זה ישתנה. בעזרת דיקור סיני ניתן להקל על התופעות המאפינות את השליש השלישי, להקל על היולדת ולתמוך בעובר.

העובר גדל מיום ליום ויכול להיות שהוא ממוקם במקום שגורם לך לאי נוחות,  את בטח כבר רוצה להיות בשלב הבא ואולי את גם חוששת, נסי להשאר חיובית ולזכור שבקרוב הכול ישתנה ושעוד מעט תחזיקי תינוק חמוד בזרועותיך.

כיצד דיקור סיני יכול לעזור לתופעות שמאפינות את השליש השלישי

התכווצויות ברקסטון

את עלולה להרגיש את ההתכווצויות הקלות והלא סדירות האלה כמו תחושה קלה בבטן. סביר להניח שהם יתרחשו אחר הצהריים או הערב, לאחר פעילות גופנית או לאחר קיום יחסי מין. התכווצויות אלה נוטות להתרחש לעתים קרובות יותר ולהתחזק ככל שמתקרבים לתאריך היעד שלך. כאשר הצירים מתגברים והופכים להיות קבועים מומלץ ללכת לבית החולים.
בשלב הזה הדיקור הסיני יכול לעזור ולקדם את הלידה במידה והיא קרובה, או להרגיע את המצב במידה והלידה אינה קרובה. המטפל יתאים את הנקודות על פי מצבה של היולדת.    

כאבי גב – הורמוני הריון מרגיעים את רקמת החיבור שמחזיקה את עצמותיך במקום, במיוחד באזור האגן. שינויים הורמונאלים יכולים להשפיע על הגב ולעתים קרובות לגרום לאי נוחות בשליש השלישי. כשאת יושבת, בחרי כסאות עם תמיכה טובה לגב, נסי לתרגל יוגה או התעמלות, נעלי נעלים נוחות וללא עקבים.
דיקור סיני בשליש השלישי של ההריון מקל על כאבי הגב, בעזרת נקודות שמאזנות את המערכת ההורמונאלית, יחד עם נקודות ספציפיות לכאבי גב. המטפל יתאים את הנקודות למיקום הכאב בגב. ברפואה הסינית יש טיפול נפרד לכול אזור בגב.     

קוצר נשימה.

נשים בשליש השלישי לההריון עלולות להרגיש קוצר נשימה עקב לחץ של הבטן על הסרעפת. דיקור לקוצר נשימה יתמקד בנקודות שמגבירות את רמות החמצן בדם ובנקודות שמרפות את השרירים והרקמות.   

צרבת.

הורמוני ההריון משפיעים על השסתום (ספינקטור) בין הבטן לוושט מאפשרים לחומצה בקיבה לעבור את הוושט, דבר הגורם לצרבת. כדי למנוע צרבת, נטפל בנקודות שמשפיעות על הקיבה ורמת החומציות. בנוסף מומלץ לאכול ארוחות קטנות ותכופות ולהימנע ממזון מטוגן, פירות הדר, שוקולד, ומזון חריף.

ורידי עכביש, דליות וטחורים.

זרימת דם מוגברת עלולה לגרום להופעת ורידים זעירים-אדומים-סגולים (ורידי עכביש) על פניך, צווארך וזרועותיך. האדמומיות דוהה בדרך כלל לאחר הלידה. יתכן שתבחיני בוורידים נפוחים (דליות) ברגליים. ורידים דואבים ומגרדים באזור הרקטום שלך (טחורים) הם גם תופעה נפוצה בהריון ולאחר הלידה. הדיקור הסיני מציע טיפול יעיל לטחורים ע"י נקודות דיקור יעודיות למצב זה. כדי להקל על הנפיחות ברגליים, התעמלי והרמי את הרגליים לעיתים קרובות, הוסיפי הרבה סיבים בתזונה ושתי הרבה נוזלים.

השתנה תכופה.

ככול  שהתינוק שלך יעמיק לתוך האגן, את תרגשי יותר לחץ על שלפוחית השתן. את עלולה למצוא את עצמך הולכת לשרותים לעתים קרובות יותר. לחץ זה עשוי לגרום גם לך לדליפת  שתן – במיוחד כשאת צוחקת, משתעלת, מתעטשת או מרימה דברים כבדים. ברפואה הסינית הריאות מתפקדות כמו שסתום שמחזיק את הגרביטציה של האיברים וכאשר השסתום נחלש עלולות להיוצר תופעות כגון דליפת שתן. חיזוק הריאות יעזור לחזק את שלפוחית השתן, לכן נבחר נקודות דיקור שמחזקות את הראות ומפסיקות בריחת שתן.  

הרגשות שלך בשליש השלישי של ההריון

ככל שהלידה מתקרבת, החששות מפני הלידה עשויים להתגבר. כמה זה יכאב? כמה זמן זה יימשך? איך אתמודד? אם עדיין לא  ילדת, שקלי לקחת שיעורי הכנה ללידה. כך תלמדי למה לצפות – ותפגשי נשים נוספות שנמצאות לקראת לידה החולקות את אותן חששות כמו שלך.
 הרגשת האמהות וההורות עשויה להתחיל להתפתח ויחד איתם יכולים להופיע גם חששות. את עלולה להרגיש חרדה, במיוחד אם זה התינוק הראשון שלך.
 הדיקור הסיני משפיע על המערכת העיצבית ויכול לעזור להפיג חרדות ומתח, דבר שיקל גם עלייך וגם על העובר, מחקרים שנעשו על השפעת הדיקור מצאו שהדיקור גורם להפרשת אנדרופנים שהם משככי כאבים ומשפרי מצב רוח טבעיים.  

שלחו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *