השליש הראשון

דיקור סיני להריון לפי שבועות וחודשים 

 

כשאת מגלה שאת בהריון, את מתחילה לתכנן את ההיריון שלך שבוע אחר שבוע. בכל יום יתכן שיש לך שאלות נוספות על מהו הריון בריא. מה כדאי לאכול? האם את יכולה להתעמל? איזה סוג של בדיקות לפני הלידה עליך לקחת בחשבון?
אם את נושאת תאומים או שלישיה, יתכן שיש לך שאלות נוספות על ההיריון שלך כמו כמה משקל עליך לעלות? איך את יכולה למנוע צירים מוקדמים?
תהיינה אשר תהיינה שאלותיך, הבנת ההיריון שלך שבוע אחר שבוע, יכולה לעזור לך לקבל החלטות טובות לאורך כל ההיריון. לימדי איך לסגל תזונה והרגלי חיים נכונים, בכדי לקבל את היסודות של הריון בריא.
מכושר גופני ועד כאבי גב. ככל שתדעי יותר על ההיריון שלך שבוע אחר שבוע, תהיי מוכנה יותר להתמודד עם מה שעומד לפניך.
דיקור סיני יכול לעזור ולתמוך בך בכול אחד משלבי ההריון, הדיקור הינו טיפול בטוח גם לאם וגם לעובר.
בסין וביפן יש מסורת  מפוארת של דיקור סיני בהריון לימדי איך דיקור סיני יכול לעזור לתחילת ההריון. 

הריון בשליש הראשון: למה לצפות?

השליש הראשון להריון יכול להיות מהמם. הביני את השינויים שאת עלולה לחוות ואיך לטפל בעצמך במהלך תקופה מרגשת זו.
הדיקור הסיני בשליש הראשון נועד לתמוך בתחילת ההריון גם באם וגם בעובר, ברפואה הסינית ישנן נקודות דיקור יעודיות לתחילת ההריון ולסימפטומים הנלוים אליו.  

השליש הראשון להריון מתאפיין על ידי טרנספורמציה בלתי נראית – ועם זאת מדהימה. זה קורה מהר. הידיעה לאילו שינויים גופניים ורגשיים לצפות במהלך השליש הראשון יכולה לעזור לך להתמודד עם החודשים הבאים בביטחון.

הגוף שלך

את יכולה לצפות למספר שינויים גופניים בשבועות הקרובים, כמו :

שדיים רכים ונפוחים –

זמן קצר לאחר ההתעברות, שינויים הורמונליים עשויים לגרום לשדיים להיות רגישים או כואבים. אי הנוחות תפחת ככל הנראה לאחר מספר שבועות, ככל שגופך יסתגל לשינויים ההורמונליים.

בחילה-

עם או בלי הקאות – בחילת בוקר, שיכולה להופיע בכל עת ביום או בלילה, מתחילה לרוב חודש לאחר כניסה להריון. זה יכול לנבוע מעליית רמות ההורמונים. בדיקור הסיני ישנן נקודות המטפלות בבחילות של הריון גם דרך האיזון ההורמונאלי וגם דרך נקודת שמשפיעות על הקיבה.
כדי להקל על בחילה, הימנעי ממצבים בהם את עם בטן ריקה, אכלי לאט ובכמויות קטנות כל שעה עד שעתיים, בחרי מזונות דלים בשומן, הימנע ממזונות או ריחות המחמירים את הבחילה. שתי הרבה נוזלים, אכלי מאכלים שמכילים זנגביל או שתי גינגר  בתה זה עשוי לעזור. פני לרופא המטפל אם הבחילה וההקאות שלך חמורות וגורמות לך להתיבשות. 

השתנה מוגברת –

את עלולה למצוא את עצמך נותנת כמות מוגברת של שתן. כמות הדם בגופך גדלה במהלך ההיריון, וגורמת לכליות שלך לאבד נוזלים נוספים המגיעים לשלפוחית השתן. בעזרת הדיקור ניתן למתן את ההשתנה המרובה בלי להפריע למהלכו התקין של ההריון. 

עייפות – 

במהלך ההיריון המוקדם, רמות הורמון הפרוגסטרון עולה – זה עלול להרדים אותך. ברפואה הסינית ישנן נקודות המשפיעות על רמות הפרוגסטרון בגוף וע"י דיקור לאיזון המערכת ההורמונאלית, אפשר להפחית את תחושת העיפות. בנוסף נסי לנוח ככל שתוכלי והקפידי על תזונה בריאה ופעילות גופנית. זה עשויי להגביר את האנרגיה שלך.

תשוקות וסלידות מאוכל  –

 כשאת בהריון, את עלולה להיות רגישה יותר לריחות מסוימים ותחושת הטעם שלך עשויה להשתנות. כמו רוב הסימפטומים האחרים להריון, ניתן לשמור על העדפות המזון שלך עד  שההורמונים בגופך יתיצבו.

צרבת –

הורמוני הריון משפיעים על השסתום בין הבטן לוושט, ויכול להיוצר מצב בו יש מעבר של חומצת הקיבה לוושט שלך ולגרום לצרבת.
בעזרת דיקור סיני ניתן להקל על צרבת בהריון, ע"י בחירת נקודת דיקור שמאזנות את המערכת ההורמונאלית ונקודות שמשפיעות על הקיבה ורמת החומציות.  
כדי למנוע צרבת, אכלי ארוחות קטנות ותכופות והימנעי ממזון מטוגן, פירות הדר, שוקולד, ומזון חריף.

עצירות –

רמות גבוהות של ההורמון פרוגסטרון יכולות להאט את תנועת הפריסטלטיקה דרך מערכת העיכול שלך ולגרום לעצירות. תוספי ברזל יכולים להחמיר את הבעיה.
דיקור סיני מציע טיפול  לעצירות ולהגברת הפריסטלטיקה.
כדי למנוע או להקל על עצירות, הקפידי על תזונה רבה בסיבים תזונתיים ושתית נוזלים מרובה, במיוחד מים, פעילות גופנית קבועה מסייעת אף היא.

כאבי ראש בהריון 

כאבי ראש בהריון יכולים לנבוע ממספר גורמים כמו מתח לחץ ושינויים פיזיולוגים והורמונאלים, ברוב המקרים כאבי הראש אינם מהווים סיבה לדאגה, אולם אם כאבי הראש מתמשכים פני לרופא המטפל ועדכני אותו.
דיקור סיני לכאבי ראש מציע טיפול שיכול להפחית ואף להעלים את כאבי הראש, מכיון שיש סוגים רבים של כאבי ראש,יש חשיבות מכרעת לאיבחון מדויק של אופי הכאב. 

הרגשות שלך –

הריון עלול להשאיר אותך עם תחושת הנאה, חרדה, התלהבות ותשישות  – לפעמים בבת אחת ובו זמנית. 

טבעי לדאוג לבריאות תינוקך, להסתגלותך להורות ולדרישות הכספיות של גידול ילד. אם את עובדת, את עלולה לדאוג כיצד לאזן בין דרישות המשפחה והקריירה. את עלולה גם לחוות תנודות במצבי הרוח. מה שאת מרגישה זה נורמלי. דאגי לעצמך, ופני אל יקיריך בכדי לקבל הבנה ועידוד.

דיקור סיני מטפל גם ברמה הנפשית , למעשה ברפואה הסינית הגוף והנפש קשורים ומשפיעים אחד על השני.
ישנם טיפולים לכול מצב נפשי בעזרת הדיקור הסיני, גם כאן יש חשיבות לאבחון מדויק בכדי להשיג את התוצאות הרצויות.

אם שינויי מצב הרוח שלך הופכים חמורים או עזים, יש להיתיעץ  עם פסיכיאטר.

תמיכה להריון 

בין אם בחרת בדולה, רופא מיילד, אחות-מיילדת או מטפל/ת בדיקור סיני .
המטפל שלך יענה לשאלותיך, וירגיע אותך לאורך כל ההיריון.

בדיקות רפואיות בשליש הראשון 

הביקור הראשון שלך יתמקד בהערכת בריאותך הכללית, בזיהוי גורמי סיכון וקביעת גיל ההיריון של תינוקך.
הרופא המטפל ישאל שאלות מפורטות אודות היסטוריית הבריאות שלך. היי כנה. אם אינך מרגישה בנוח לדון בהיסטוריית הבריאות שלך לפני בן / בת הזוג, קבעי פגישה פרטית. בשליש הראשון נערכת  גם  בדיקת סקר שבודקת גם חריגות כרומוזומליות.

לאחר הביקור הראשון, כנראה שתתבקשי לתזמן בדיקות כל ארבעה שבועות במשך 32 השבועות הראשונים להריון.
עם זאת, יתכן שתזדקקי לפגישות תכופות פחות או יותר, בהתאם להיסטוריה הבריאותית והרפואית שלך.
במהלך פגישות אלה, יש לדון בכל חשש או או שאלה שיש לך לגבי הריון,והלידה.
זכרי, שום שאלה אינה מטופשת או לא חשובה – והתשובות יכולות לעזור לך לדאוג לעצמך ולתינוקך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *