האם דיקור סיני יכול להזיק ? שאלות ותשובות על דיקור סיני

דיקור סיני אינו יכול להזיק אם הוא מבוצע ע"י מטפל מוסמך ובעל נסיון.
תופעות לוואי וסיבוכים בעקבות טיפול בדיקור סיני הינן מועטות ונדירות , התופעות שעלולות להיות הן: המטומות וכאב מקומי באזור הדיקור  אך אלו תופעות נדירות .

דיקור סיני היא אחת משיטות הטיפול ברפואה הסינית, בה מחדירים מחטים דקות לנקודות יעודיות  על העור.

טווח המחירים של טיפול בדיקור סיני נע בין- 300-150  שח.

ברוב המקרים מרגישים רגועים ושלווים לאחר טיפול בדיקור סיני, אולם במקרים מסויימים מרגישים מעט עייפות וסחרחורות קלה לאחר טיפול דיקור.

אין מניעה לעשות טיפולי דיקור סיני בזמן שעושים טיפולים קונבנציונאלים, הדיקור הוא טיפול טבעי שמשתמש בכוחות הריפוי הטבעי בגופנו, ולכן גם כאשר עושים טיפול קונבנציונאלי אפשר ואפילו רצוי לעשות דיקור.

הטיפול ברפואה סינית כולל – דיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא, תזונה סינית וטוינא – אורטופדיה סינית. אין זה אומר שמשתמשים בכול השיטות הללו בכול טיפול, יש מטפלים שמטפלים בדיקור סיני בלבד ויש כאלו משלבים צמחי מרפא או תזונה.

המודל המקובל ביותר לפעילות הדיקור מדבר על כך שדיקור מעורר את מערכת העצבים, שבתגובה גורמת להיפוטאלמוס שבמוח להפריש אנדרופינים, שהם חומרים משככי כאבים. בנוסף הדיקור יוצר תגובה מקומית בריקמות החיבור, פעולה שמשפיעה על השרירים והרקמות.

המחטים לא מכילות תרופה והן משפיעות בכך שהם חודרות לעור ומפעילות נקודות דיקור, הנמצאות על המרידיאנים, שהם ערוצי אנרגייה  בגופינו.

יש מחטים שעשויות ממתכת אל חלד, יש מחטים שעשויות זהב, ויש כאלו שעשיות מכסף, כול המחטים סטריליות וחד פעמיות.

הדיקור משפיע באופן שונה על כול אדם. לזמן ההשפעה יש מספר גורמים והם כוללים- כמה זמן הבעיה קיימת, מה גיל המטופל, מה מבנה מטופל, ומה רמת האנרגיה שלו. באופן כללי ניתן לצפות להשפעה בטווח שבין טיפול אחד לעשרה טיפולים.   

 דיקור סיני עוזר למגוון בעיות בריאותיות כגון : כאביים כרונים, כאביים אקוטים, בעיות פוריות, דיקור בהריון, איזון המערכת ההורמונאלית, כאבי ראש ומגרנות, ללחץ דם, שחלות פוליצסטיות ועד…..  הדיקור מטפל באנשים ולא במחלות! לכן הוא מתאים לכול אדם ולכול מחלה, אין זה אומר שאפשר לרפא כול מחלה בעזרת דיקור, אך ניתן לשפר את ההרגשה ולהפחית את הסימפטומים גם במחלות מורכבות.

ברוב המקרים דיקור אינו כואב, אך יש נקודות מורגשות יותר, מטפל מיומן ובעל נסיון מחדיר את המחטים ללא כאב גם לנקודות מורכבות.

המחטים סטריליות וחד פעמיות 

משך הטיפול הוא  60 דקות.

מומלץ ורצוי לטפל בנשים בהריון, כול עוד המטפל מיומן ומוסמך לטפל בדיקור סיני.

 ברוב המקרים אין תופעות לוואי, חלק מההאנשים חווים עיפות לאחר הטיפול הראשון, ובמקרים נדירם יש המטומות(שטף דם מקומי).  

רוצים לנסות את הדיקור כדי לפתור בעיה בריאותית שמציקה לכם? השאירו פרטים בטופס הבא ואחזור אליכם תוך זמן קצר.