דיקור סיני לשחלות פוליצסטיות

תסמונת השחלות פוליצסטיות או  PCOS  – Polycystic ovary syndrome – היא הפרעה הורמונאלית המשפיעה על נשים רבות. ברפואה הסינית נמצאו עדויות על תסמונת השחלות הפוליצסטיות כבר לפני אלפי שנים. מהי תסמונת השחלות הפוליצסטיות וכיצד דיקור סיני לשחלות פוליצסטיות יכול לעזור?

תסמונת השחלות הפוליצסטיות הינה הפרעה שכיחה ביותר בקרב נשים בגיל הפוריות והיא אחד מהמגורמים העיקרים להפרעה בביוץ. עוצמתה משתנה בין אישה לאישה, ישנן נשים שאצלן הסימפטומים קלים מאוד ויש מקרים קשים שעלולים לפגוע בציר ההורמונטלי, ולעיתים לגרום להפסקת הוסת.

מהם הסימפטומים ?

הסימפטומים יכולים לכלול : הפרעה בוסת ממצב של מחזורים ארוכים עד למצב של הפסקת הוסת, אי סבילות לאינסולין ועלייה ברמות הסוכר, השמנת יתר, שיעור יתר, אקנה, לחץ דם גבוהה וכולסטרול גבהה.

בבדיקת אולטרה סאונד נראה שחלות מוגדלות המלאות בנוזל. בבדיקה הורמונאלית נראה עלייה בהורמוני המין הזכריים  ועליה של ההורמון  LH לעומת ההורמון FSH.

ההורמון LH מגרה את השחלה ליצר הורמונים זכריים טוטסטרון , הפרשה זו מעכבת את התפתחות  והבשלת הזקיקים, נוצר מצב בו אין ביוץ וקושי להרות.

האבחון של שחלות פוליצסטיות יעשה ע"י בדיקה של איכות המחזורים, בדיקה הורמונאלית ובדיקת אולטרסאונד.

כיצד הרפואה הסינית רואה את השחלות הפוליצסטיות ?

במצבים של FSH  גבוה יש לרפואה הסינית פתרונות טבעיים, המסייעים לשפר את התפקוד השחלתי ולהוריד את רמות ההורמון לרמה תקינה. הטיפול ברפואה הסינית משלב צמחי מרפא יחד עם דיקור והנחיות תזונתיות, טיפול משולב זה משפר את רמות ה – FSH.

הדיקור הסיני לשחלות פולצסטיות עוזר בשיקום ההורמונאלי של הורמון האינהבין והאסטרוגן ובכך מעלה את התגובה השחלתית, ומגדיל  את מספר הזקיקים המגויסים באופן טבעי.

יש שני סוגי נשים עם שחלות פוליצסטיות – נשים הסובלות מעודף משקל, ונשים רזות עם סמפטומים של שחלות פוליצסטיות.

ברפואה הסינית השחלות קשורות לכליות. הכליות ברפואה הסינית מכילות את תמצית החיים והן קשורות לפיריון האישה והגבר. כאשר יש חוסר איזון בכליות עלולות להיות הפרעות הורמונאליות שונות.

הצטברות הנוזלים בשחלה מקורה בלחות וליחה המצטברות בגוף עקב חולשת הטחול. הטחול יכול להחלש מתזונה עתירת שומן וסוכרים, הצברות הליחה יוצרת כבדות ותקיעות וזה מסביר את השינויים במחזור, ואת עודף המשקל שמוסבר גם הוא כעודף של ליחה. הליחה יכולה להצטבר בתאים ורקמות שונות בגוף כמו : רקמות שומן, ריאות, מערכת העיכול ובמערכת הרבייה.

תזונה ללא סוכרים ופחממות נמצאה כיעילה ביותר לתסמונת השחלות הפוליצסטיות.

הטיפול בדיקור סיני לשחלות פוליצסטיות

הטיפול ברפואה סינית לנשים עם שחלות פוליצסטיות, יעשה רק לאחר אבחון של ההסטוריה הרפואית של האישה ובדיקה של כול המדדים הדרושים. לאחר האבחון, הטיפול ברפואה הסינית יתמקד בחיזוק הכליות שכולל את: הסדרת המחזור והביוץ, איזון רמות ההורמונים. חיזוק הטחול הוצאת הליחה מהגוף, ואיזון רמות הסוכר הגוף.

לנשים רזות עם הפרעה בכבד הטיפול יתמקד בהנעת הכבד הפחתת כאבי המחזור והגברת זרימת הדם לאגן ולרחם.

 לנשים  עם שחלות  פוליצסטיות יש חשיבות גדולה לשמור על תזונה ללא פחממות וסוכרים.

.

סובלת משחלות פוליצסטיות ? 

רוצה לדעת איך הרפואה הסינית יכולה לעזור לך ? 

לחצי על הכפתור או השאירי הודעה בטופס  ואחזור אליך בהקדם