דיקור סיני לטחורים

לא כול כך נעים לדבר עליהם אבל כ-10% מהאוכלוסייה סובלת מבעיות בטחורים והשכיחות שלהם עולה עם הגיל.
דיקור סיני לטחורים – אקופונקטורה -הוא טיפול יעיל לטחורים. יתרונותיו בכך שהוא מקל על כאבי הטחורים ואינו גורם לתופעות לוואי.
מהם טחורים ? 

טחורים מאופיינים ע"י דלקת ובצקת של כלי הדם המקיפים את הרקטום ופי הטבעת.

 הסיבות לטחורים 

מאמץ ביציאות עקב עצירות, הריון ולידה הגורמים ללחץ על אזור הראקטום ופי הטבעת, תזונה דלת סיבים תזונתים, ישיבה מרובה על האסלה כתוצאה מעצירות, שיוצרת לחץ על הורידים והתנפחות הטחורים. מתח ולחץ הגורמים לעודף במערכת הסימפטטית שהיא מערכת עצבית מצבי לחץ ומתח עלולים להשפיע על טחורים דרך הקשר  של מערכת העצבים המרכזית הסימפטטית והפרה סימפטטית.

מצבים המדמים טחורים 

לבעיות אנורקטליות רבות, כגון  סדקים, פיסטולות, מורסות, או גירוי וגרד, יש סימפטומים הדומים לטחורים ופעמים רבות הם נקראים טחורים באופן שגוי.

טחורים בדרך כלל אינם מסוכנים או מסכני חיים. ברוב המקרים, תסמיני הטחורים ייעלמו תוך מספר ימים. חלק המאנשים הסובלים מטחורים, לא יחוו תסמינים. הסימפטום השכיח ביותר של טחורים פנימיים, הוא דם אדום בוהק המכסה את הצואה על נייר טואלט או בקערת האסלה. עם זאת, טחורים פנימיים עשויים לבלוט דרך פי הטבעת מחוץ לגוף, ולהפוך לגירוי וכואב. זה ידוע כטחורים בולטים.

תסמינים של טחורים חיצוניים יכולים לכלול נפיחות כואבת, או גוש קשה סביב פי הטבעת, שנוצר כאשר נוצר קריש דם. מצב זה ידוע כטחורים חיצוניים.

במצב של טחורים מאמץ מוגזם, שפשוף או ניקוי סביב פי הטבעת עלולים לגרום לגירוי בגלל דימום או גירוד.

חשוב לטפל בזמן 

אנשים רבים נמנעים מטיפול עקב הבושה מבעיה באזור אנטימי והעיכוב יוצר החמרה במצב.

הטיפול הקליני השמרני כולל : הגדלת  הצריכה של סיבים תזונתיים, תרופות לשיפור הפריסטלטיקה והיציאות, ובמקרים מסויימים התערבות כירוגית. גישה זו לרוב חסרת תוצעות קליניות מעשיות ועלולה להוביל לסיבוכים שונים.

איך למנוע טחורים ?

 הדרך הטובה ביותר היא לגרום לצואה להיות רכה שתוכל לעבור בחופשיות. רצוי להמנע מעצירות,  מצב של עצירות מחמיר את הטחורים, פעילות גופנית עוזרת לפריסטלטיקה ותנועת המעיים ובכך עוזרת גם לטחורים, תזונה עשירה בסיבים תזונתיים תורמת  לפעילות מעיים תקינים.

טחורים בעיני הרפואה הסינית .

ברפואה הסינית בעיות של כלי דם כמו טחורים נובעים מכמה סיבות : חוסר איזון של אנרגיית היאנג של מרידאין ה Du Mai  מרידיאן זה נקרא גם ים היאנג והוא מווסת את אנרגיית היאנג של הגוף, ומחזק אותו. הטחול ברפואה הסינית מספק דם וכשהוא נחלש זה עלול ליצור מצב של טחורים. הריאות ברפואה הסינית אחראיות על הגרביטציה של האיברים וכמו מזרק ללא הגומי שהמים נוזלים ממנו, כך גם כשהריאות נחלשות, עלולה להיות צניחה של איברים ובין השאר גם טחורים.

הטיפול בדיקור סיני לטחורים

טיפול בדיקור סיני לטחורים יכלול, אבחון של המטופל והבנה של הפטלוגיות והגורמים להיווצרות טחורים. לאחר מכן נאתר נקודות דיקור מותאמות למצב המטופל, ובנוסף נדקור נקודות דיקור יעודיות לטחורים.

 דיקור סיני לטחורים -מחקרים
מחקר שהתפרסם בPubMed

מחקר מבוקר שנערך בחולים שעברו ניתוח לכריתת טחורים, בדק את היעילות והבטיחות של אלקטרו אקופנקטורה על חולים שעברו ניתוח לכריתת טחורים.

הניסוי נערך על 72 אנשים, שעברו ניתוח לכריתת טחורים. הם חולקו לשתי קבוצות אקראיות, כאשר קבוצה אחת קיבלה דיקור סיני וקבוצה שניה קיבלה דיקור דמה.

הטיפול נערך כ -15 דקות לאחר סיום הניתוח והוא נמשך כ-  30 דקות. עוצמת הכאב נמדדה ע"פ סולם  ויזואלי אנלוגי כמדד ראשוני, ודרוג כאבים ורבאלי ע"פ 

wong bekar כמדד המשני . 

מדידות הכאב נמדדו ב- 11 נקודות זמן שונות, כמו כן נמדדה איכות החיים ע"פ  סולם מדידה של 90 . 

בקבוצת הדמה היו ציוני סולם אנלוגי חזותי גבוהים יותר מאשר אלו שקיבלו דיקור. במדד המישני הורבאלי היו לקבוצה שקיבלה דיקור ציונים נמוכים משמעותית מהקבוצה שקיבלה דיקור דמה.

מסקנות המחקר הראו שדיקור סיני יעיל בהקלה על כאבים  עקב ניתוח הסרת טחורים.
.טיפול בטחורים באופן טבעי

 הוספת שרפרף בזמן ישיבה בשרותים והנחת הרגליים עליו, תיצור זרימת דם טובה יותר לטחורים, כמו גם הפחתת זמן הישיבה בשרותים.

קומפרסים של מים חמים למשך רבע שעה, מספר פעמים ביום יכולה להקל על כאבי הטחורים.

הוספת סיבים תזונתיים לתפריט, הורדת סוכר, אלכוהול, קמח לבן, מזון שמן והפחתת מזונות חריפים יכולים להקל על טחורים. 

יתרונותיו של הדיקור הסיני  בכך שהם מעוררים את הגוף לרפא את עצמו. נערכו מחקרים רבים שהראו את יתרונות הדיקור בהפחתת דלקת הורדת הלחץ והמתח.

דיקור סיני אינו גורם לתופעות לוואי וכמעט שאינו מורגש.

.

סובלים מטחורים ?  רוצים לדעת איך הדיקור הסיני יכול לעזור לכם ? 

השאירו הודעה בטופס למטה ואחזור אליכם בהקדם 

נקודות דיקור סיני לטחורים

נקודת דיקור lu-6

KONG-ZUI - LU6

הנקודה ממוקמת כ 7 צון פרוקסימלית ל Lu-9 באספקט הפלקסור של הזרוע על הקו המקשר את Lu-9 עם Lu-5. נקודה לטחורים.

נקודת דיקור sp 7

LOU- GU- SP-7

הנקודה נמצאת באספקט המידאלי של השוק במרחק 3 צון מהנקודה sp-6 ובמרחק 6 צון סופריורית למלאלאוס המידאלי- נקודה לטחורים ולחיזוק מרידיאן הטחול.

נקודת דיקור liv 4

ZHONG-FENG-LIV-4

הנקודה נמצאת קדמית למלאלאוס במידיאלי בשקע מידאלית לגיד -anterior tibialis. שהרגל מתוחה ב 90 מעלות . נקודה לסטגנצית דם בכבד ולטחורים

נקודת דיקור bl-40

WEI-ZHONG- BL-40

מיקום הנקודה : בקפל בית הברך בין הגידים- biceps femri & semitendinsus. נקודה לטחורים ולכאבי גב תחתון

שלחו הודעה